Kazahstānas izlase svin uzvaru, bet Slovēnija paliek "sausā" kopvērtējuma tabulā
by Organizācijas komiteja|22 MAIJS 2023
Kazahstānas izlase finišē ar atspēlēšanos.
share
Šovakar Kazahstāna un Slovēnija aizvadīja savas noslēdzošās spēles pasaules čempionātā. Šajā duēli pārāka izrādījās Kazahstānas izlase, noslēdzot spēles rezultātu ar 4:3.

Spēles pirmajā minūtē Slovēnijas izlase sevi izvirzīja jau vadībā, kurā Anže Kuralts apspēlēja aizsargus un nomānīja vārtsargu. Slovēnijas izlase turpināja spēlēt apņēmīgi. Kazahi savā zonā pieļāva kļūdas, bet iespējas dubultot rezultātu neizmantoja Kuralts un Šimšics. Pirmā perioda pēdējās divās minūtēs Kazahstānas izlase izlīdzināja rezultātu. Ņikita Mihailis saņēma ripu pie laukuma apmales, viņš ieslidoja labajā iemetienu aplī un izdarīja ļoti precīzu metienu, realizējot Kazahstānas izlases vairākumu.

Otrais periods sākās ar vārtu guvumu. Anže Kuralts izcēlās vēlreiz. Slovēnijas izlases pozicionālā uzbrukumā viņš piespēlēja gar vārtiem, bet tad viņš saņēma ripu atpakaļ. Pēc pirmā metiena ripa uzlidoja gaisā, un Kuralts ar atkārtotu metienu no gaisa to ievirzīja vārtos, izvirzot Slovēnijas izlasi vadībā. Otrās trešdaļas laikā kazahiem bija iespējas gūt vārtus, tomēr slovēņi spēlēja pārliecinošāk. Perioda vidū vispirms pie Šutova vārtiem bija divi bīstami metieni, bet tad lēnā uzbrukumā kazahi sacēla vētru pie slovēņa Žana Usa vārtiem. Pēc tam sekoja noraidījums Slovēnijai, un kazahi vēlreiz realizēja vairākumu.

Trešā perioda sākumā Jans Drozg trešo reizi deva vadību Slovēnijas komandai. Trešdaļas desmitajā minūtē Kazahstāna nerealizēja teicamu iespēju izlīdzināt rezultātu. Slovēņi pazaudēja ripu, kazahi ar pāris piespēlēm nostādīja uzbrucēju teicamā pozīcijā, bet vārtsargs Uss ripu atsita. Perioda otrajā pusē Kazahtānas izlase pārtvēra ripu, un Romāns Starčenko aizsita to Jevgēņijam Rimarjovs, kurš izgāja pret vārtsargu un izdarīja precīzu metienu, panākot izlīdzinājumu. Pāris minūtes vēlāk Maksims Muhametovs izdarīja teicamu metienu ar nūjas neērto pusi, trāpot vārtu augšējā stūrī, un panāca Kazahstānas izlases uzvaru šajā mačā.

Slovēnija šajā pasaules čempionātā tā arī netika pie kopvērtējuma punktiem.